Užitečné pluginy, návody a šablony pro WordPress CMS

Umístění uživatelských funkcí do pluginu

Standardní umístění uživatelských funkcí je v souboru functions.php. Nešikovná na tomto postupu je skutečnost, že jsou pak vaše funkce vázány pouze na danou šablonu vzhledu a pro každou jinou šablonu je musíte do functions.php zkopírovat. Šikovnější metoda, umožňující jejich snadnou přenositelnost nezávisle na šablonách vzhledu, je proto umístění těchto funkcí do pluginu.

Vytvoříme si soubor s u s následu­jícím kódem:

<?php
/**
 * Plugin Name: My Custom Functions
 * Plugin URI: http://yoursite.com
 * Description: Popis funkcionalit
 * Author: Vaše jméno
 * Author URI: http://yoursite.com
 * Version: 0.1.0
 */

// Následuje váš kód s uživatelskými funkcemi

?>

Soubor my-custom-functions.php umístíme do adresáře /wp-content/mu-plugins/ (podadresář /mu-plugins musíme nejprve vytvořit). Veškeré pluginy umístěné v tomto podadresáři se spouští automaticky (mu = must use), není je tedy třeba aktivovat (a nelze je ani deaktivovat či odinstalovat, v seznamu pluginů se zobrazují bez těchto možností).

Chcete-li mít možnost plugin s funkcemi standardně aktivovat, vložíte soubor my-custom-functions.php jako každý jiný plugin do adresáře /wp-content/plugins/.

Zdroj: Creating a custom functions plugin for end users »

How to create your own WordPress functionality plugin »

OVX.cz 2003 | Přihlásit se
Bez cookies už dnes těžko provozovat plnohodnotný web. Setrváním zde tudíž vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací. | Zavřít.