Návrat k předchozí verzi pluginu nebo tématu

WP Rollback
https://wordpress.org/…wp-rollback/

Quickly and easily rollback any theme or plugin from WordPress.org to any previous (or newer) version without any of the manual fuss. Works just like the plugin updater, except you're rolling back (or forward) to a specific version. No need for manually downloading and FTPing the files or learning Subversion. This plugin takes care of the trouble for you.

Nastavení automatické aktualizace

WordPress 3.7 introduced automatic upgrades. Maintenance and security updates are applied in the background when a patch becomes available and someone visits your site. By default, the process only applies when updating minor versions — such as 3.7.0 to 3.7.1 — and takes no longer than 25 seconds.

Automated updates are especially risky if you:

 • use a large number of dubious plug-ins or complex third-party themes
 • want to control and manage updates yourself, or
 • have an especially nervous disposition!

How to enable major release updates

define('WP_AUTO_UPDATE_CORE', true);

To stop the autoupdates of the WordPress core

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

How to enable plugins updates

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );

How to enable themes updates

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_true' );

Then enable the plugins updates

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );

How to completely disable the WordPress auto updates

define( 'AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true );

WordPress Auto Updates How To »

How to Configure Automatic Updates in WordPress »

How to exclude plugins from getting automatically updated »

Update upraveného WordPress pluginu

Určitě tuto situaci znáte. Nainstalovali jste si WordPress plugin, ale po chvíli používání jste zjistili, že vám nějaká funkcionalita chybí a plugin jste si ručně upravili. Jak ale tuto situaci řešit, když vyjde nová verze pluginu? Jak zajistit, abychom měli aktuální plugin a zároveň nepřišli o naše úpravy. Popíši vám postup, jak tuto situaci řeším [...]

Centrální správa více webů, aktualizace jádra, témat a pluginů plus zálohování

Infinite WP
http://infinitewp.com/

Z jediného administračního rozhraní spravujete libovolný počet webů, které mohou být umístěny na jiných webserverech, než administrační rozhraní. Vyžaduje ale safe_mode OFF, což ne každý hosting podporuje.
Na klientských webech je třeba před přidáním do administrace nainstalovat klientský plugin IWP.
Pak už jen monitorujete, zálohujete/ob­novujete, aktualizujete, přidáváte příspěvky. Vše pohodlně z jediného místa.

Alternativy

WP Remote
https://wpremote.com/

WP Remote provides a single place to monitor and update all of your WordPress sites. It handles updates to installed plugins and themes remotely via the WP Remote website and provides quick access to core updates. It can also create full off-site backups.

It is a tool for managing site version updates and backups; you cannot make any kind of editorial changes such as updates to site content, users, settings etc. It does not currently create automatic backups although this is planned.

It consists of two parts, a website interface allowing you to log in and manage all of your sites and a plugin that is installed on each site. The plugin installation can be done via the WP Remote website and it is aimed at developers and users with multiple WordPress sites.

Track all your sites
There is no limit to the number of sites you can add to WP Remote, sites can be organised into groups and quickly searched.

Keep up to date
Core WordPress updates. Plugin Updates. Theme Updates.

Daily backups
Your whole site is backed up once per day, backup files are stored on Amazon S3.

ithemes sync
https://ithemes.com/sync/
Manage updates (and more) for your WordPress sites all in one place. Manage 10 sites, 5 plugins, 2 themes for free!

Main WP
https://wordpress.org/plugins/mainwp/
https://mainwp.com/
Manage WP sites from one central location! Much more than just updates, get nearly complete control of all your sites from your self-hosted Dashboard.

Jak na manuální upgrade zastaralých verzí WordPressu

Při upgrade WordPressu ze starších verzí (např. z 2.x.x na 3.x.x), kde ještě není k dispozici tlačítko pro upgrade, je doporučen tento postup:

 1. Backup your wordpress folder and database.
 2. Disable all your active plugins.
 3. Delete your wp-admin, wp-includes folder.
 4. DO NOT DELETE your wp-content folder and your mysql database. Just leave as it is.
 5. Go to main wordpress folder, a) backup .htaccess and wp-config.php, b) delete all the files including .htaccess and wp-config.php
 6. Download the latest version of wordpress, unpack it in your desktop.
 7. Upload to your server by FTP only the wordpress wp-admin, wp-includes folders and all files in the wordpress folder.
 8. Update wp-config.php correct database connection with settings from older version and upload it.
 9. Launch http://yourblog.com/…/upgrade.php to proceed database upgrade.
 10. Go to wordpress > settings > permalinks click, select and save the permalinks you used before.
 11. Activate all the plugins and your theme.
 12. Update plugins.
 13. Double check your site.

Updating WordPress »
Upgrading WordPress Extended »

Ověřte, zda můžete aktualizovat na WordPress 3.2 – plugin Health Check

V záplavě informací o novinkách kolem nové verze WordPress 3.2 lze snadno přehlédnout informaci o pluginu z dílny jednoho z vývojářů WordPressu, který zatím plní jediný účel – ověřuje, jestli na váš server můžete nahrát novou verzi WordPress 3.2. Rozhodla jsem se proto na plugin speciálně upozornit samostatným článkem.

Plugin Health Check po aktivaci provede kontrolu vašeho serveru a vypíše ...

Co dělat, když selže automatická aktualizace WP

After initiating the auto-update of the WordPress core (say, from 3.1.0 to 3.1.1), the “Update WordPress” screen will begin displaying the status of each step, beginning with these messages:

Downloading update from http://wordpress.org/…ss-3.1.1.zip
Unpacking the update…
Verifying the unpacked files…
Installing the latest version…
Couldn't copy file...
Installation failed

The status message that appears just before “Installation Failed” explains what WordPress thinks is the issue, but there are cases where things go wrong and no messages are displayed. In either case, the user can get locked out of the site. When this happens, trying to load any of your pages – admin, blog, login, etc. – gets you the nothing but the WordPress maintenance page:

Briefly unavailable for scheduled maintenance.
Check back in a minute.

Very frustrating, and very difficult to fix things when you can’t log in to Admin. Fortunately, you don’t need Admin to fix it and get back in. Just FTP your way to the root directory and delete the .maintenance file. The name begins with a dot, so if you don’t see it using your FTP program, try logging into your server’s control panel and using the file manager to find and delete.

Zdroj: http://digwp.com/…uto-updates/

dm4extensions: aktualizace stahování podle wordpress.org

Mé dva první pluginy visí již několik měsíců na webu WordPress.org a pár stovek lidí si je stáhlo, což samozřejmě hřeje mé malé ego. Také jsem odkazy na jejich stažení umístil přímo na svoje stránky a zjistil jsem, že skutečně jisté (nezanedbatelné) množství lidí si tyto pluginy našlo a stáhlo přes moje stránky. Taky super. Brzy jsem si ale všiml jedné věci: na mých stránkách je počítadlo stažení a také na stránkách WordPresu je počítadlo stažení. Moje počítadlo zaznamenávalo pouze ta stažení, které provedli návštěvníci mých stránek. Na WordPressu pak pochopitelně počítadlo uvádělo úplně všechna stažení (včetně těch z odkazů na mojich stránkách, protože vedou na web WordPressu). Logicky číslo na mých stránkách bylo výrazně nižší, než na stránkách WordPressu, jelikož více lidí přišlo na mé pluginy odjinud než z mého webu.

Protože jsem ješitný chlap, tak chci mít na svých stránkách u svých pluginů uvedený celkový počet stažení. Tedy, aby se počet stažení, který je uveden na stránkách WordPressu přenášel i do počítadla na mých stránkách. No a protože to lze zautomatizovat, tak to byl námět na další plug-in do WordPressu. Výsledek je na světě a pokud pro něj máte také použití, tak je volně k dispozici.

Konkrétně tedy, aby mohl můj nový plugin dm4extensions fungovat, je zapotřebí splnit následující:

 • máte vlastní web běžící na publikačním systému WordPress
 • na svém webu kromě článečků a fotek vystavujete i jiné soubory pro stažení a proto na něm máte jako plugin jeden z následujících download managerů: WP-DownloadManager (ten běží na mém webu) nebo WordPress Download Monitor (ten je sice úspěšnější než WP-DownloadManager, ale mě se líbí méně). V těchto download managerech je možné registrovat soubory pro stažení (jak interní tak externí), řadit je do kategorií, počítat stažení apod.
 • naprogramovali jste vlastní plugin nebo téma pro WordPress a umístili jste ho ke stažení na wordpress.org/ex­tend
 • odkaz na stažení tohoto pluginu nebo tématu jste zařadili na Vašem webu do svého download manageru. Musí se jednat o odkaz přímo na stažení souboru ze stránek wordpress.org, nikoliv o lokální kopii souboru. Jednoduše ta URL, která se skrývá na stránkách WordPressu u Vašeho pluginu (nebo tématu) pod tlačítkem „Download“, tak stejnou URL jste zadali do svého download manageru.

Pokud tomu tak je a dm4extensions do svého WordPressu zařadíte, pak ten Vaše downloady projde, odkazy vedoucí na pluginy a témata hostovaná u wordpress.org pozná, ze stránek WordPressu si zjistí jejich statistiku stahování a tu pak zapíše do Vašich stránek jako počet stažení. Toto samozřejmě bude provádět automaticky pravidelně, a díky tomu, jak má WordPress vymyšlený cron, bude se tak dít plně na pozadí, tzn. uživatelské načítání stránek tím nebude nijak zpomaleno.

Na mých stránkách je samozřejmě tento plugin jednak vystavený a jednak aktivní, takže zde máme zajímavou situaci, že zde dm4extensions hlídá počet stahování sebe samotného. Co říci víc? Je mi jasné, že popularita tohoto pluginu bude poněkud nižší, přece jen vývojářů pluginů tolik není, ale třeba se zrovna Vám bude hodit.

Poznámka: Soubor ke stažení byl vložen do příspěvku, pokud jej chcete stáhnout, musíte příspěvek otevřít.

Kontrola kompatibility pluginů před aktualizací

Stává se, že po aktualizaci WordPressu na jeho nejnovější verzi zjistíte, že některé z instalovaných pluginů již nejsou funkční. A to může způsobit velké nepříjemnosti.

S pluginem myPluginSafeUpgrade jedním kliknutím po jeho aktivaci u velké části pluginů ověříte, s jakou verzí WordPressu jsou kompatibilní. A to je výhodné zjistit předtím než začnete s aktualizací [...]