Užitečné pluginy, návody a šablony pro WordPress CMS

Tlačítka sociálních sítí

Můžete je nemít rádi, můžete je proklínat, můžete jim dokonce slibovat věčná muka v plamenech pekelných, ale sociální sítě to neodradí. Možná spíše posílí. Jejich slizká chapadla se budou nadále plížit temnými uličkami internetu. Pokud se tedy nechcete vehementně bránit a naopak jim toužíte otevřít svá vrátka, tak dnešní článek je určen přesně pro vás.

Přidat tlačítko sociální sítě do článku nebo stránky je v celku jednoduché. Stačí do šablony plácnout kód, který vám twitter a facebook nabízí na zlatavém talíři. Aby se ale tlačítka vázala ke konkrétním článkům, když jsou zobrazeny ve vyšších počtu, je třeba provést jisté zásahy. Jako první pán na holení se nám hlásí twitter. Máme možnost nastavit svůj twitter účet, url článku a název článku. Potřebný kód vypadá takto:

 <a href=„http://­twitter.com/sha­re“ data-url=„<?php the_permalink(); ?>“ data-text=„<?php the_title(); ?>“ data-count=„vertical“ data-via=„fabulator­cz“>Tweet</a><script type=„text/ja­vascript“ src=„http://p­latform.twitter­.com/widgets.js“></scrip­t> 

Facebookovské tlačítko „líbí se mi“ je ještě o kousek jednodušší, protože po nás chce jen permalink. Tak na nic nečekejme a nakrmme ho.

 <iframe src=„http://w­ww.facebook.com/plu­gins/like.php?href=<?­php the_permalink(); ?>&amp;layout=stan­dard&amp;show_fa­ces=true&amp;wid­th=450&amp;ac­tion=like&amp;fon­t=lucida+gran­de&amp;colorsche­me=light&amp;he­ight=80“ scrolling=„no“ frameborder=„0“ style=„border:none; overflow:hidden; width:450px; height:80px;“ allowTransparen­cy=„true“></i­frame> 

A nyní mohou vaši sociálně chtivý návštěvníci sdílet se svými přáteli informace z pohodlí vašeho webu.


Celý příspěvek »

 

OVX.cz 2003 | Přihlásit se
Bez cookies už dnes těžko provozovat plnohodnotný web. Setrváním zde tudíž vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací. | Zavřít.